Pro média

Ke stažení

07-IMG_2919

bez_nazvu-9673

14-IMG_3020

Ekonom, narozen v Praze, působí na Kolumbijské univerzitě v New Yorku jako profesor globální ekonomie a ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku (Center for Global Economic Governance – CGEG).
Je spoluzakladatelem Centra pro ekonomický výzkum a doktorské studium Univerzity Karlovy (CERGE), které se později stalo součástí CERGE-EI, společného pracoviště Univerzity Karlovy a Národohospodářského ústavu AV ČR, v.v.i. (EI), kde předsedá Výkonnému a dozorčímu výboru.

V rámci Národohospodářského ústavu AV ČR, v.v.i., který založil, vede think-tank IDEA. Dlouhodobě se věnuje studiu mikroekonomie, ekonomie práce a globálnímu ekonomickému rozvoji. Současný výzkum o dopadu působení miliardářů na ekonomický růst vyvolává živou diskusi ve vědeckých a populárních publikacích. Působil jako ekonomický poradce prezidenta Václava Havla a v roce 2008 byl jedním ze dvou kandidátů na prezidenta České republiky.

Vystudoval ekonomii na Cornell university a Princeton university. Je laureátem ceny IZA v oboru ekonomie práce (2015) a ceny Neuron za přínos světové vědě (2012).


Afiliace:

předseda Výkonného a dozorčího výboru CERGE-EI a ředitel think-tanku IDEA
ředitel Centra pro globální hospodářskou politiku na Kolumbijské univerzitě

Afiliace ve zkrácené verzi:

IDEA/CERGE-EI, Praha
CGEG, Kolumbijská univerzita, New York