Evropa: Současná situace a cesta vpřed

Datum: 15.4.2015 Panelová diskuse

V on-line diskusi světových ekonomů v New Yorku se bude diskutovat i o vhodnosti Eura pro Českou Republiku.

O půlnoci ze středy na čtvrtek 15. – 16. dubna těsně po půlnoci v době 00-1:30 hod. SELČ (18-19:30 hodin newyorského času) bude možno na internetu sledovat on-line panelovou diskusi na téma Evropa: Současná situace a cesta vpřed, která se uskuteční na Centru globální hospodářské politiky na Columbia University (CGEG).

Panelové diskuse se kromě Jana Švejnara z IDEA při CERGE-EI v Praze jako hlavní vystupující zúčastní ministr financí Spolkové republiky Německo Wolfgang Schäuble, držitelé Nobelovy ceny za ekonomii Joseph E. Stiglitz a Edmund S. Phelps a dále profesorka ekonomie z Columbia University Alessandra Casella.

V diskusi zazní otázky týkající se budoucnosti Eurozóny a velmi pravděpodobně se diskuse dotkne i tématu vhodnosti přijetí Eura pro Českou republiku a další země střední Evropy.
Detaily o panelové diskusi plus jména všech účastníků najdete zde. Streamovaný přenos z průběhu debaty lze online sledovat na webu Centra globální hospodářské politiky.

Tématem výhodnosti přijetí Eura pro Českou republiku se zabývala již dříve studie Jana Švejnara a Viléma Semeráka z IDEA při CERGE-EI  Evropská krize – Dopady měnové (dez)integrace na ČR (anglické shrnutí zde).