Ekonom Jan Švejnar v Mostě: Ještě jsem se pro Hrad nerozhodl

Datum: 27.6.2012 Mostecký deník

Most, Litvínov – Ekonom Jan Švejnar, který byl kandidátem ve volbě prezidenta začátkem roku 2008 a hovoří se o něm jako o jednom z možných kandidátů na příští hlavu státu, včera navštívil Mostecko. Hovořil se studenty litvínovského gymnázia, poté se na mosteckém Hněvíně setkal s vedením města. Mosteckému deníku při této příležitosti sdělil, že se stále ještě oficiálně nerozhodl, zda se bude o prezidentský post ucházet.

„Je pravda, že věc pečlivě připravuji a promýšlím, takže jsem kandidaturu nevyhlásil. Pracuji na tom, není to tak, že bych zahálel,“ řekl profesor na Michiganské univerzitě.
Jeho možný konkurent Miloš Zeman již shromáždil padesát tisíc podpisů od občanů, které stanovuje prováděcí zákon k přímé volbě prezidenta. V kandidatuře mu tak již nic nebrání.
Nebude mít v porovnání se Zemanem Švejnar zpoždění? „Myslím, že ne. Je spousta času. Je lépe věci dobře připravit a teprve potom je spustit,“ uvedl Mosteckému deníku.
Podle jeho slov je zvláštní, že Miloš Zeman říká, že ještě nemá na kampaň žádné peníze, ale je již vidět na billboardech. „Je důležité finance nejdříve získat, a potom rozjet kampaň,“ myslí si Jan Švejnar.